شرکت آترین گشت پارس به مدیریت خانم سمانه طباطبایی فعالیت خود را از سال 1378 پس از گذراندن دوره‌های مربوط به هواپیمایی کشوری، جهانگردی در زمینه صدور بلیط و اخذ ویزا و برگزاری تور آغاز نموده و در سال 1389 پس از ثبت شرکت هواپیمایی آترین گشت پارس به شماره ثبت 397884 و اخذ مجوز بند "ب" از سازمان میراث فرهنگی و گردشگردی گردید و فعالیت خود را با کادری مجرب به صورت مستقل آغاز نمود و در تمامی این سالها سعی و تلاش در جهت رضایت مشتری و برگزاری تورهای مفید نموده است.
این آژانس مسافرتی همچنین با اخذ مجوز بند "الف.ب"، در زمینه‌های فروش بلیط‌های داخلی و خارجی هواپیما، اخذ ویزا، رزرو هتل در سراسر دنیا و صدور واچر رسمی، برگزاری تورهای گردشگری و تورهای نمایشگاهی به صورت انفرادی و گروهی به خارج از ایران (آمریکا، اروپا، آسیا، آفریقا) فعالیت می‌نماید.
شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی آترین گشت پارس سعی دارد تا با برگزاری تورهای گردشگری داخلی، خارجی، مشتریان را با فرهنگ و تمدن کشورهای مختلف آشنا نموده و فرصتی برای اخذ تجریبات جدید و سفری دلپذیر برای آنان فراهم می‌نماید.
این شرکت ابتدا با هدف آشنایی هموطنان خود با فرهنگ و آیین ملل مختلف تاسیس، سپس فعالیت تخصصی خود را در زمینه اخذ وقت فوری و عادی سفارت کشورهایی نظیر، انگلیس، آمریکا، آلمان، ایتالیا، یونان، فرانسه، کانادا، گرجستان، لهستان، بلژیک و اتریش و نیز دریافت ویزای شنگن آغاز کرد. در کنار اخذ وقت سفارت کشورهای گوناگون در زمینه رزرو هتل و پرواز داخلی و خارجی و برگزاری تورهای نمایشگاهی فعالیت دارد.